Podsitnianske dni hojnosti

Podsitnianske dni hojnosti
P O D U J A T I E   B O L O   V   R O K U   2 0 2 0   Z R U Š E N É
V   S Ú V I S L O S T I   S   O C H O R E N Í M    C O V I D – 1 9

SOBOTA, 8. AUGUST 2020

Hlavný program na miestom futbalovom štadióne sa začína už o 15.00 hod. 

Areál bude sprístupnený už od 14.00 hod. a nájdete tam stánky s občerstvením.

Vstupné do areálu je 2 € dospelí a 1 € deti.

V programe vystúpia …….. 

Pre deti je pripravený aj Destký kútik s množstvom hier. 

Ukončenie programu v areály futbalového štadióna bude o 20.00 hod. a pokračovať sa bude zábavou do rána v priestoroch Kultúrneho domu. O zábavu sa postará skupina JEWEL. Vstupné 2 €/osoba.

Vstupné zakúpené na program platí aj na zábavu. 

Sprievodným programom budú stánky rôznych predajcov a remeselníkov umiestnené pod futbalovým štadiónom.

Z dobrôt, na ktorých si môžete pochutnať vyberáme napríklad chutný guláš z diviny, párance, domáca ťahaná štrúdľa, langoše, pečené prasa, držková polievka a iné dobroty. 

O PODUJATÍ

Positnianske dni hojnosti v Prenčove na rínku sú koncipované ako ľudový festival zameraný na zviditeľňovanie regionálneho  dedičstva. Podujatie poukazuje na klenoty  hmotnej a duchovnej kultúry Prenčova a jeho blízkeho okolia. Podujatiu dominuje autentický regionálny folklór okrem iného sa vyznačuje  komornou  atmosférou. Jedinečnosť mu dodávajú srdeční a pohostinní ľudia spod velebeného Sitna. Pre návštevníkov je každý rok pripravený kvalitný folklórny program, v ktorom vystupujú domáce folklórne skupiny, ale aj profesionálne folklórne súbory či ľudové muziky. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia sú ukážky starých remesiel a tradičných robôt, s možnosťou vyskúšať si ich na vlastnenej koži. Návštevníci majú možnosť ochutnať tradičné Hontianske jedlá a oboznámiť sa aj s ich prípravou.

PARTNERI

Mikroregión Južné Sitno svoju činnosť zameriava na ochranu národného historického, kultúrneho a duchovného dedičstva. Jeho cieľom je zachovať tradičné remeslá, ľudové obyčaje, pôvodné kroje, piesne, nárečia, jedlá a povestnú srdečnosť miestnych ľudí. S týmito závermi vznikala aj idea organizovať Podsitnianske dni hojnosti v  Prenčove ale aj okolitých obciach.  Obec Prenčov v spolupráci s Mikroregiónom Južné Sitno organizuje Positnianske dni hojnosti v Prenčove na rínku  od roku 2001. Podujatie finančne podporuje Banskobystrický samosprávny kraj.

FOTOGALÉRIA Z ROKU 2019:

2016 – XVI. ročník podujatia bol spojený aj s oslavou 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci na priložených linkoch nájdete fotogalériu z podujatia:

Vystúpenie detskej FSk Širinka

Stretnutie rodákov obce Prenčov 

Slávnostné zasadnutie Obecného zastupiteľstva

Video Hlavný program 2015 – Sedliak son ja, ľúbin pole, vien robiť

Video Hlavný program 2014 – Po zelenej trávičky, išiel Janík k Aničky

Video Hlavný program 2013 – Z Prenčovských truhlíc

Podsitnianske dni hojnosti – Video dokrutka 2013

PREDCHÁDZAJÚCE ROČNÍKY

FOTOGALÉRIA