Podsitnianske dni hojnosti

Hlavný program na miestom futbalovom štadióne sa začína o 15.00 hod. 

Areál bude sprístupnený už od 14.00 hod. a nájdete tam stánky s občerstvením.

Vstupné do areálu je 6 € dospelí , deti do 15 rokov 3 € deti a deti do 6 rokov zdarma.

V O Ľ N Ý   V S T U P
(zdarma)
majú obyvatelia obce Prenčov s trvalým pobytom a rodáci pozvaní na pozvánku po jej predložení na pokladni.

Vzhľadom na aktuálne platné opatrenia a nariadenia pri organizovaní hromadných podujatí je nevyhnutné evidovať zoznam účastníkov podujatia s kontaktom, preto je potrebné aj pri voľnom vstupe sa dostaviť do pokladne, kde Vám bude odovzdaný náramok (voľná vstupenka) a budete zaevidovaný do zoznamu účastníkov.

XXX

V programe vystúpia :
15.05 hod. FSk Prenčovan
16.00 hod. FSk Dolina Čajkov
16.30 hod. FS URPÍN
19.00 hod. Hudobná skupina SOKOLY

Pre deti je pripravený aj Detský kútik s množstvom hier.

Tento rok sa uskutoční aj TOMBOLA so zaujímanými cenami, začiatok o 18.00 hod., hodnota lístka je 1 €. Vyhodnotenie najkrajšej záhradky, predzáhradky či balkóna

Rok 2021 je výnimočný nielen tým, že ide o XX. ročník podujatia, ale zároveň si pripomíname aj 755. výročie prvej písomnej zmienky o obci Prenčov.

Sprievodným programom budú stánky rôznych predajcov a remeselníkov umiestnené pod futbalovým štadiónom.

Z dobrôt, na ktorých si môžete pochutnať vyberáme napríklad chutný guláš z diviny, párance, lepníky, zákusky z Cukrárne ALŽBETKA Nová Baňa, pečené klobásky, grilované mäso a iné dobroty. 

O PODUJATÍ

Positnianske dni hojnosti v Prenčove na rínku sú koncipované ako ľudový festival zameraný na zviditeľňovanie regionálneho  dedičstva. Podujatie poukazuje na klenoty  hmotnej a duchovnej kultúry Prenčova a jeho blízkeho okolia. Podujatiu dominuje autentický regionálny folklór okrem iného sa vyznačuje  komornou  atmosférou. Jedinečnosť mu dodávajú srdeční a pohostinní ľudia spod velebeného Sitna. Pre návštevníkov je každý rok pripravený kvalitný folklórny program, v ktorom vystupujú domáce folklórne skupiny, ale aj profesionálne folklórne súbory či ľudové muziky. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia sú ukážky starých remesiel a tradičných robôt, s možnosťou vyskúšať si ich na vlastnenej koži. Návštevníci majú možnosť ochutnať tradičné Hontianske jedlá a oboznámiť sa aj s ich prípravou.

PARTNERI

Mikroregión Južné Sitno svoju činnosť zameriava na ochranu národného historického, kultúrneho a duchovného dedičstva. Jeho cieľom je zachovať tradičné remeslá, ľudové obyčaje, pôvodné kroje, piesne, nárečia, jedlá a povestnú srdečnosť miestnych ľudí. S týmito závermi vznikala aj idea organizovať Podsitnianske dni hojnosti v  Prenčove ale aj okolitých obciach.  Obec Prenčov v spolupráci s Mikroregiónom Južné Sitno organizuje Positnianske dni hojnosti v Prenčove na rínku  od roku 2001. Podujatie finančne podporuje Banskobystrický samosprávny kraj.

FOTOGALÉRIA Z ROKU 2019:

2016 – XVI. ročník podujatia bol spojený aj s oslavou 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci na priložených linkoch nájdete fotogalériu z podujatia:

Vystúpenie detskej FSk Širinka

Stretnutie rodákov obce Prenčov 

Slávnostné zasadnutie Obecného zastupiteľstva

Video Hlavný program 2015 – Sedliak son ja, ľúbin pole, vien robiť

Video Hlavný program 2014 – Po zelenej trávičky, išiel Janík k Aničky

Video Hlavný program 2013 – Z Prenčovských truhlíc

Podsitnianske dni hojnosti – Video dokrutka 2013

PREDCHÁDZAJÚCE ROČNÍKY

FOTOGALÉRIA