Podsitnianske dni hojnosti

 

     V roku 2016 sa uskutoční XVI. ročník Podsitnianskych dní hojnosti “V Prenčove na rínku”, zároveň bude 750. výročie Prvej písomnej zmienky o obci Prenčov a uskutoční sa aj stretnutie Rodákov. Bližšie informácie sa dozviete už čoskoro. 

PLAGAT NA WEB

SVADBA UZKA POZVANKA NA WEB

  • Hontianske svadobné veselia 8.8.2015 rezervácie 41 1930 svadba
    PODSITNIANSKE DNI HOJNOSTI XV. 8. 8. 2015 Pozývame vás k svadobnému stolu. Pripite si na zdravie nevesty a mladého zaťa. Zasadnite za svadobný stôl, ochutnajte tradičné svadobné jedlá a prežite nezabudnuteľnú atmosféru hontianskeho veselia. Pri dobrom jedle vás budú zabávať Mamľasi z FSk Prenčovan, do tanca vám bude hrať ĽH Dominika Václava a Miloš Dubovský. Tešíme sa ...
  • Podrobný program podujatia 8.8.2015 Bez názvu-3
         

V Prenčove na rínku

Srdečne vás pozývame na XV. ročník Podsitnianskych  dní hojnosti v Prenčove na rínku. Ľudový festival Vás prekvapí komornou atmosférou, kvalitným folklórnym programom a tradičným Hontianskym jedlom. Príďte sa aj Vy presvedčiť, že pod velebným Sitnom prebývajú pohostinní ľudia s dobrým  srdcom. Tento rok, okrem  iného budete vítaní pri Hontianskom  svadobnom  stole pripíjať na zdravie nevesty. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia sú ukážky starých remesiel a tradičných robôt, s možnosťou vyskúšať si ich na vlastnenej koži.

O PODUJATÍ

Positnianske dni hojnosti v Prenčove na rínku sú koncipované ako ľudový festival zameraný na zviditeľňovanie regionálneho  dedičstva. Podujatie poukazuje na klenoty  hmotnej a duchovnej kultúry Prenčova a jeho blízkeho okolia. Podujatiu dominuje autentický regionálny folklór okrem iného sa vyznačuje  komornou  atmosférou. Jedinečnosť mu dodávajú srdeční a pohostinní ľudia spod velebeného Sitna. Pre návštevníkov je každý rok pripravený kvalitný folklórny program, v ktorom vystupujú domáce folklórne skupiny, ale aj profesionálne folklórne súbory či ľudové muziky. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia sú ukážky starých remesiel a tradičných robôt, s možnosťou vyskúšať si ich na vlastnenej koži. Návštevníci majú možnosť ochutnať tradičné Hontianske jedlá a oboznámiť sa aj s ich prípravou.

PARTNERI

Mikroregión Južné Sitno svoju činnosť zameriava na ochranu národného historického, kultúrneho a duchovného dedičstva. Jeho cieľom je zachovať tradičné remeslá, ľudové obyčaje, pôvodné kroje, piesne, nárečia, jedlá a povestnú srdečnosť miestnych ľudí. S týmito závermi vznikala aj idea organizovať Podsitnianske dni hojnosti v  Prenčove ale aj okolitých obciach.  Obec Prenčov v spolupráci s Mikroregiónom Južné Sitno organizuje Positnianske dni hojnosti v Prenčove na rínku  od roku 2001. Podujatie finančne podporuje Banskobystrický samosprávny kraj.

Video Hlavný program 2015 – Sedliak son ja, ľúbin pole, vien robiť

Video Hlavný program 2014 – Po zelenej trávičky, išiel Janík k Aničky

Video Hlavný program 2013 – Z Prenčovských truhlíc

Podsitnianske dni hojnosti – Video dokrutka 2013

PREDCHÁDZAJÚCE ROČNÍKY

FOTOGALÉRIA